دانشگاه سماشکو مسکو

آنچه که باید درباره دانشگاه سماشکو مسکو بدانید

دانشگاه سماشکو مسکو یکی از معتبر ترین مراکز پزشکی و دندانپزشکی موجود در روسیه است. به طوری که فارغ التحصیلان این دانشگاه جزو ممتازین رشته های تحصیلی خود به حساب می آیند. این دانشگاه که در شهر مسکو قرار دارد به زیر شاخه های رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیز می پردازد و با تربیت دانشجویان نمونه، سطح خود را در بالاترین درجات نگه می دارد. سالانه افراد زیادی از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند. علاوه بر دانشجو های روس، دانشجو های خارجی نیز در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشجو های ایرانی نیز در این دانشگاه تحصیل می کنند. افراد زیادی خواهان درس خواندن در این دانشگاه می باشند. اما باید بدانید که تحصیل در این دانشگاه و گرفتن مدرک پزشکی و دندانپزشکی ملزوماتی دارد. در بخش های پیش رو به آنچه که باید درباره دانشگاه سماشکو مسکو بدانید، می پردازیم.

دانشگاه سماشکو مسکو

پادفک دانشگاه سماشکو

ابتدا لازم است بدانید پادفک به دوره ی آمادگی گفته می شود که دانشگاه های روسیه برای افراد خارجی و غیر روس زبان برگزار می کنند. باید بدانید که کشور ایران مدرک فردی را که در روسیه به روسی تحصیل نکرده باشد را قبول ندارد. بنابراین افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه سماشکو مسکو را دارند، باید این دوره ی آمادگی را بگذرانند. پادفک دانشگاه سماشکو به این صورت است که در ترم اول زبان روسی را به افراد آموزش می دهد و در ترم بعدی دروس پایه را به زبان روسی به آن ها می آموزد. به طور کلی پادفک دو ترم تحصیلی یا تقریبا ۶ ما طول می کشد. مزیت گذراندن دوره پادفک این است که فرد می تواند در کشور هایی که زبانشان روسی است، تحصیل کند. بنابراین شما با گذراندن این دوره می توانید به راحتی در کشور هایی که به زبان روسی تکلم می کنند، به راحتی مشغول به تحصیل شوید و دردسر های مربوط به ندانستن زبان را نداشته باشید. پس به میزان اهمیت این دوره پی بردید. در رابطه با هزینه های پادفک می توان گفت که معمولا این دوره ۳۵۰۰ دلار برای فرد هزینه در بر دارد. این هزینه ی اولیه باعث کاهش هزینه های دیگر در آینده خواهد شد.

 

پذیرش دانشگاه سماشکو مسکو

برای پذیرش دانشگاه سماشکو مسکو احتیاج به ارسال یک سری مدارک است که باید به زبان روسی ترجمه شده باشند. همچنین باید برای شرکت در دوره ی پادفک نیز فرم بر کرد. اگر قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید بهتر است که ابتدا از هزینه های تحصیلی و شخصی خود مطلع باشید. شاخه های مختلفی از رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه سماشکو مسکو تدریس می شود و دانشکده های مختلفی در این دانشگاه وجود دارند. دانشکده های دانشگاه سماشکو در ادامه آورده می شوند.

  • دانشکده مددکاری
  • دانشکده دانشجویان خارجی
  • دانشکده تحصیلات تکمیلی
  • دانشکده اقتصاد
  • دانشکده روانشناسی بالینی
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده پزشکی عمومی

دانشکده های دیگری نیز مثل دانشکده تربیت بدنی و… نیز در این دانشگاه وجود دارند که سر جمع تعدادشان همراه با موارد بالا، به ۱۱ دانشکده می رسد.

 

دندانپزشکی سماشکو

رشته دندانپزشکی یکی از پرطرفدار ترین رشته ها در دانشگاه سماشکو به حساب می آید. چرا که قدمت این رشته در دانشگاه سماشکو مسکو، تقریبا به ۱۰۰ سال می رسد. اساتید حرفه ای و کارکشته ای در این دانشگاه به تدریس و آموزش افراد می پردازند. لازم است بدانید که دندانپزشکی سماشکو مسکو جزو رشته ها و دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. بنابراین تحصیل در این رشته ی رویای در روسیه بسیار شگفت انگیز است.

 

سماشکو

 

شهریه دانشگاه سماشکو مسکو

دانشگاه سماشکو یکی از دانشگاه هایی است که هزینه های زیادی برای فرد در بر ندارد. یکی از راه های ارزانتر تمام شدن هزینه ها در این دانشگاه، تحصیل به زبان روسی است. ناگفته نماند که تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه سماشکو نیز امکان پذیر است. اما هزینه های فرد کمی بالاتر می رود. پس بهترین گزینه تحصیل به زبان روسی و شرکت در دوره ی پادفک است. شهریه دانشگاه سماشکو مسکو در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به صورت سالانه ۱۰,۰۰۰ دلار است. اگر به انگلیسی تحصیل می کنید بهتر است بدانید که این مبلغ به ۱۱۰۰۰ دلار نیز خواهد رسید. جدا از بحث شهریه باید به هزینه های شخصی نیز توجه داشته باشید. اگر شرایط اقامت در خوابگاه های دانشگاه را نداشته باشید، باید در سایر خوابگاه ها که غیر دولتی هستند، اقامت کنید. هزینه ی این خوابگاه ها از خوابگاه های دولتی بیشتر است. همچنین باید سایر هزینه ها مثل خورد و خوراک، حمل و نقل، اینترنت و… را نیز در نظر داشته باشید.

امکانات و رنکینگ دانشگاه سماشکو مسکو

دانشگاه سماشکو مسکو یکی از ممتازترین دانشگاه های موجود در روسیه به خصوص در زمینه دندانپزشکی است. امکانات و رنکینگ دانشگاه سماشکو مسکو بسیار حائز اهمیت است. از رنکینگ می توان گفت که این دانشگاه جزو برترین های کشور روسیه در زمینه پزشکی و دندانپزشکی به حساب می آید و از نظر امکانات می توان به خوابگاه های آن پرداخت. هزینه ی این خوابگاه ها بسیار ارزان است و در صورتی که در سال سوم تحصیلی قرار داشته باشید، می توانید از این خوابگاه ها بهره مند شوید. برای دانشجویان سال پایینی نیز در مسکو خوابگاه های مناسبی وجود دارد. بنابراین لازم نیست که دانشجویان نگران محل زندگی خود باشند.

پزشکی و دندانپزشکی در روسیه چه شرایطی دارد

تحصیل دندانپزشکی در سماشکو

همانطور که در توضیحات بالا گفته شد، تحصیل دندانپزشکی در سماشکو یکی از بهترین موقعیت ها به حساب می آید. زیرا این دانشگاه از همان اوایل تاسیس بر اساس شناخت دندان و دندانپزشکی بنا گذارده شد. پس متوجه می شویم که این دانشگاه، یک دانشگاه تخصصی در زمینه ی دندانپزشکی است. این دانشگاه در اروپای شرقی بسیار شناخته شده است و دانشجویان داخلی و خارجی بسیاری مشتاق تحصیل در دانشگاه سماشکو مسکو هستند. دانشکده دندانپزشکی دارای اساتید خبره ای است که در سرتاسر روسیه حرفی برای گفتن دارند و با تخصص خود اقدام به تربیت شاگردان و دانشجویان می کنند. افرادی که از دانشکده دندانپزشکی تحصیل می کنند با کسب مهارت های گوناگون، فارغ التحصیل می شوند. اگر شما نیز در سر، رویای تحصیل دندانپزشکی را دارید، پیشنهاد ما تحصیل در دانشگاه سماشکو است. چرا که پذیرش و تحصیل در این دانشگاه بسیار عالی و نسبتا راحت است. به خصوص این که هزینه ها در آن نسبت به جاهای دیگر پایین تر است. اگر می خواهید که در این دانشگاه درس بخوانید و در رشته دندانپزشکی مشغول به تحصیل شوید، بهتر است که هر چه زودتر دست به کار شوید و اقدام به جمع آوری مدارک مورد نیاز خود کنید. اگر دارای مدرک زبان روسی هستید، بهتر است که مدرک ترجمه ی خود را همراه با سایر مدارک خود ارسال نمایید. دانستن زبان روسی کمک بسیار زیادی به شما می کند.

 

شرکت روس مهاجر با همکاری شرکت بین المللی ستاره داوود در کنار شماست تا راهنمایی ها و هر آنچه برای مهاجرت و تحصیل در روسیه نیاز دارید را مهیا سازد

admin

admin

سلام به روس مهاجر خوش آمدید ما بهترین ها را برای شما به ارمغان می آوریم و شما را از آخرین اطلاعات روز تحصیل و مهاجرت به روسیه آگاه می نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید